Minetest - Mod Plant Trimmer

Modyfikacja Plant Trimmer pomaga zapanować nad szybko rosnącymi roślinami w grze Minetest. Jeśli tworzysz dekorację np. z papirusu i chcesz ograniczyć jego wzrost ten mod jest właśnie dla Ciebie.

 

Działanie moda jest banalnie proste. Wzrost roślin w Mineteście następuje zazwyczaj tylko wtedy gdy nad rośliną zostanie wykryta pusta przestrzeń, czyli powietrze. Jeśli znajduje się tam jakikolwiek inny klocek roślinka nie może się powiększyć. I właśnie to zostało wykorzystane w modzie Plant Trimmer. Dla roślin nie ma znaczenia czy wstawimy nad nie dirt, kobla, tabliczkę czy powyższy obiekt. Symuluje on obecność bardzo małej tabliczki jeśli wykonamy go z papirusu lub przezroczystego klocka w wariancie wykonanym ze szkła. Ot i cała filozofia – umieszczasz go nad wybraną rośliną w dekoracji a ta przestaje zwiększać swoje rozmiary a przy tym Plant trimmer jest prawie niewidoczny.

 

Kilka zrzutów ekranu na koniec:

 

Zrzut ekranu obrazujący Plant Trimmera jako płaską tabliczkę | Minetest - Mod Plant Trimmer

 

Screenshot pokazujący Plant Trimmera w formie niewidzialnej kostki | Minetest - Mod Plant Trimmer

 

Mod można pobrać bezpośrednio z dropboxa:

 

ZIP: http://db.tt/MbqmMmef
MD5: 28b4d202fa1ad5b8346e13ed2fe6791e

 

Więcej dowiecie się z pliku README oraz śledząc wątek projektu na forum Minetest: http://minetest.net/forum/viewtopic.php?id=2855