Papirusowe drzwi | Minetest - Mod Papyrus Door

Drzwi wykonane z papirusu to ciekawa alternatywa dla drzwiczek dostarczanych razem z grą Minetest. Mają one ogromną zaletę – można je praktycznie dowolnie rozbudowywać dzięki czemu równie dobrze sprawdzą się w małej chatce jak i odrzwiach katedry, w murach zamku itp.

 

Podstawą do stworzenia tej modyfikacji był mod Simple Doors opublikowany na forum Minetest przez użytkownika randomproof już jakiś czas temu. Zmiany, które wprowadziłem obejmują: nowe tekstury, odtwarzanie dźwięków przy otwieraniu i zamykaniu drzwi oraz – co najważniejsze – przystosowanie kodu źródłowego tak aby działał z aktualnym wydaniem Minetesta. Zmiany nie są duże za to kluczowe i stąd pomysł wydania tego modu jakkolwiek to randomproof wykonał największą część pracy – stworzył kod – więc podziękowania dla niego.

 

W modzie Papyrus Door mamy do czynienia z 4 rodzajami elementów są to: panele drzwi, panele bramki, klamka drzwi i klamka bramki. Jak łatwo się domyślić drzwi lub bramki budujemy głównie z paneli – to podstawowy materiał konstrukcyjny. Aby drzwi (bramka) się otwierały przy jednej z krawędzi – ale tylko jednej: lewej albo prawej – musi zostać umieszczona klamka. Ponadto należy pamiętać o pozostawieniu wystarczającej ilości miejsca dla otwartych skrzydeł drzwiowych po jednej i po drugiej stronie ościeżnicy. W przeciwnym razie drzwi będą otwierać się tylko w jedną stronę lub wcale, a chyba nie o to chodzi 😉

 

Drzwi z papirusu zamknięte | Minetest - Mod Papyrus DoorDrzwi z papirusu otwarte | Minetest - Mod Papyrus Door

 

Wspomnianą już na wstępie cechą tego rodzaju drzwi jest możliwość dowolnego łączenia elementów. Nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy np. w drzwiach wykonanych paneli umieścili okienko ze szczebelków bramki a klamka znalazła się przy podłodze lub suficie. Można też tworzyć bardziej złożone, ogromne konstrukcje – wszystko zależy od wyobraźni i zapotrzebowania gracza.

 

Brama zamku | Minetest - Mod Papyrus Bed

 

Mod można pobrać bezpośrednio z dropboxa:

 

ZIP: Mod Papyrus Door
MD5: 8ef9da9e38b9f9443c68695403d8e8b1

 

Więcej dowiecie się z pliku README oraz śledząc wątek projektu na forum Minetest: http://minetest.net/forum/viewtopic.php?id=2841

 

Jedna odpowiedź na:„Minetest – Mod Papyrus Door”

  1. andy pisze:

    1sza strona jaką znalazłem po polsku w minetesta, jak te mody instalować bo zadnych potworów zwierzat nie ma?