Zdjęcie Vibendera

Cześć!

Nazywam się Radek Słowik, chociaż na tym blogu poznasz mnie pod pseudonimem Vibender. Cieszę się, że tu jesteś 🙂 Nie jestem pewien jak tu trafiłeś, ale skoro się tu znalazłeś to pewnie szukałeś rzetelnych informacji o muzyce.

 

To miejsce zostało stworzone z myślą o propagowaniu idei otwartego oprogramowania na każdym etapie produkcji muzycznej, począwszy od nagrania, poprzez miks, a na masteringu skończywszy. Co jakiś czas będę dzielić się z Tobą swoją wiedzą w łatwy i przystępny sposób, bo z własnego doświadczenia wiem, że początki w każdej dziedzinie – a już na pewno przy tworzeniu muzyki – nie są łatwe. Jednak trudności zawsze da się przezwyciężyć i mam nadzieję, że ten blog Ci w tym pomoże. Jak to powiedział Siddhartha Gautama:

 

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku.”

 

Takie większe wietrzne dzwonki

Moja przygoda z muzyką zaczęła się od małych, monofonicznych, radzieckich organek, które dostałem kiedyś od rodziców. Taka niewielka rzecz, a sprawiła mi dużo radości i w niedługim czasie, gdzieś na początku podstawówki (a może jeszcze w zerówce?), pierwszy raz zagrałem na lekcji religii… totalnie koślawą kolędę. Pamiętam jak dziś: wszyscy bili mi brawo, a ja stremowany nie wiedziałem co się dzieje. Mimo, że na drugi taki wyczyn już się nie odważyłem, to muzyka na stałe zagościła w moim świecie i przewijała się przez całe życie aż do tego momentu, w którym czytasz te słowa. Muzyka i w ogóle proces twórczy, dotyczący różnych aspektów życia, stały się moją wielką pasją.

 

Jako że blog ma charakter osobisty, znajdziesz tu również wpisy z innych dziedzin, którymi się interesuję: elektroniki (zwłaszcza tej użytkowej), szeroko rozumianego majsterkowania, inwestowania, rozwoju osobistego, tworzenia stron internetowych czy nawet programowania i gier komputerowych, choć – ze zrozumiałych względów – takie treści będą pojawiały się rzadziej i często będą przybierać skrótową formę.

 

A teraz zapraszam Cię do dalszego zgłębiania zakamarków bloga. Aby być na bieżąco:

 

 

Możesz też rzucić okiem na mój kanał na YouTube albo na profil Google Plus. Jeśli chcesz skontaktować się ze mną bezpośrednio adres e-mail znajdziesz w stopce strony. Pisz śmiało!